FPÖ: Márpedig a Soros-egyetem Bécsbe nem jön!

/Echo TV nemzetközi sajtószemle/

A dél-koreai kormány sajtófelületén „Történelmi kézfogás a két Korea között” címmel arról tájékoztat, hogy Kim Dzsong-Un észak-koreai vezető kijelentette: „Azért vagyok itt, hogy új, történelmi béke induljon el, ami felvirágzáshoz vezet és jobb kapcsolatokhoz a két Korea között. Remélem, hogy mindketten a szívünkből beszélünk majd és jó eredményekre jutunk”.  Hozzátette, nem a múltról akar beszélni, hanem a jövőről, amerre mindkét ország megindul. Mun Dzsein dél-koreai elnök azzal válaszolt, hogy „Ahogyan ünnepeljük találkozónkat, az idő is kiderült. Beköszöntött a tavasz a koreai félszigetre.”

***

A „Heute” nevű osztrák lap arról jelent, hogy a bécsi városi tanácsban az Osztrák Szabadságpárt egyöntetűen és egységesen az ellen szavaz, hogy az osztrák fővárosban telepedjen le a Soros-egyetem. A párt bécsi vezetője, Johann Gudenus azt mondta, az Orbán Viktor által bírált Sorosnak a budapesti egyeteme egy „baloldali ideológiába mártott káderkeltetőgép”.

***

„Az Egyesült Államok azt akarja, hogy Szaúd-Arábia katonailag legyen jelen Szíriában” címmel a Deutsche Wirtschafts Nachrichten hírportál arról ír, Washington és Rijad megegyezett abban, hogy az Eufrátesz folyótól keletre fekvő területeket a kurd milíciától elveszik és azokat arab törzseknek adják át. Trump amerikai elnök korábban kijelentette, hogy az  USA egyfajta arab NATO-t akar létrehozni Irán ellen. Ennek jegyében Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok katonasága venné át a kurdoktól az említett terület fölötti ellenőrzést Szíriában.

***

Kijev „totális konfliktussal” fenyegeti Oroszországot arra az esetre, hogyha az Európába Ukrajnán átmenő földgázszállítást leállítják, jelenti az orosz Russia Today tévéhálózat angol nyelvű szolgálata. Az ukrán Naftogaz vállalat kereskedelmi igazgatója kijelentette: az európai politikusoknak meg kell érteniük nem csak azt, hogy ez mivel járna Ukrajna számára, de mindennek az egész világra kiható geopolitikai következményeit is”.  Kijev és Moszkva között a földgáz áthaladására vonatkozó szerződést 2019-ben jár le és az orosz Gazprom vállalat kijelentette, azt semmilyen körülmények között nem fogják meghosszabbítani, de a gázszállítás Ukrajnán keresztül tovább folyhat, ha Kijev gondoskodik annak kellő feltételeiről.

(Echo TV nemzetközi sajtószemléje, először 11:55-kor)

 

Megosztás: