Európa szociális államai addig működnek, ameddig a befizetők és az abból részesedők közötti egyensúly marad. Csakhogy ezt a szociális érdekű migráció szétveri.
Hans-Werner Sinn közgazdász a szegénységi- és szociális migránsok bevándorlását „úgynevezett rossz kockázatok beáramlásának” nevezi a szociális államok „biztosítási kollektívájának” tekintetében.
Eddig az volt az érv a politika és a „konszernekhez tartozó médiumok” /jajj!/ részéről, hogy a bevándorlás szükséges a demográfia alakulása miatt. Vagyis a törzslakosságnál jelentősen fiatalabb átlagkorú és nagyobb szaporodási aránnyal rendelkező bevándorlók biztosítják a rendszer további fennállását.
Csakhogy van egy pár probléma.
Egyrészt a munkapiacra kellene bevándorlás. Csakhogy ez csupán részletében van így, ugyanis mint az elemzések mutatják, a legfontosabb menedékkérők országaiból jöttek jelentősen kevesebbet keresnek az átlagnál. Plusz kapnak egy kis lakbér támogatást és Hartz IV-et később.
Mivel kisebb a jövedelmük az átlagnál, kevesebbel járulnak hozzá betegbiztosításukhoz, vagyis többe kerülnek, mint amennyivel hozzájárulnak a szociális rendszerhez.
A cikk ezután rátér a robotizációra, melynek következtében a jövőben egy csomó hely megszűnik az emberi lényeknek.
És így tovább…
/Ja, és Orbán einstandolta a magánnyugdíjat, ahogyan azt a klubrádió-pofájúaknak kötelező kifejezni./