Manchester után: mennyi árat fizetünk még a képmutatásért?

Washingtonnak és így az egész Nyugatnak nincs koherens, azaz elemeiben összefüggő terrorizmus ellenes stratégiája, írja a nagy ismertségnek és elismertségnek örvendő CounterPunch független amerikai hírportál, amelynek szerzői jeles újságírók és gondolkodók.

A cikk azzal kezdődik, hogy éles kontrasztot teremtett Donald Trump amerikai elnök közel-keleti útja, ahol a terror elleni küzdelemről beszélt, és a manchesteri öngyilkos bombatámadás egyidejűsége.

Az írás második bekezdése: „Itt kifejezetten felmerül a kérdés, vajon melyik bolygón lehetne Iránt hihetően azzal vádolni, hogy a terrorizmust támogatja, míg Szaúd-Arábiát a terrorizmus elleni harc gyakorlati partnerének tekinteni?”

A válasz: a mi bolygónkon. Azon, amelyen Trump elmondhatja mindazt, amit Rijádban mondott a terrorizmus elleni közös küzdelemről, letérve a valóság talajáról a fantázia világába menekülve és mindezt teljesen alárendelve nem a biztonságnak, hanem az amerikai üzleti érdekeknek.

De felmerül az a kérdés is, vajon hogyan lehet elhinni, hogy az Egyesült Államokon kívül az Egyesült Királyságban vagy Franciaországban is józan emberek folyamatosan legitimizálni akarják a szaúdi rezsimet, amely a középkori vahabita vallási doktrínán alapul?

 

Folytatás:

Manchester után: mennyi árat fizetünk még a képmutatásért?

Megosztás: